Esperal Radom
57_quarter_1

Centrum Medyczne Galmedic

Esperal Radom

Esperal, znany powszechnie jako wszywka alkoholowa, to lek wspomagający terapię choroby alkoholowej w Radomiu

Esperal Radom – Wszywka alkoholowa Radom – Galmedic

Esperal, znany powszechnie jako wszywka alkoholowa, to lek wspomagający terapię choroby alkoholowej. Jego substancją czynną jest disulfiram, który blokuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej w ludzkiej wątrobie. To enzym niezbędny dla prawidłowego metabolizmu alkoholu. Działanie Esperalu odczuwalne jest zatem wyłącznie przez tych pacjentów, którzy po zabiegu zaszycia leku w ustroju decydują się na podejmowanie ryzykownych prób przepicia wszywki. Bezwzględnym zaleceniem lekarskim podczas stosowania tego leku jest bowiem abstynencja i zachowanie trzeźwości. Spożycie alkoholu i jego reakcja z tabletką odpowiedzialna jest za powstawanie nieprzyjemnych i niebezpiecznych objawów zatrucia aldehydem octowym, czyli tzw. reakcji disulfiramowej. Tych objawów obawiają się zaszyte osoby uzależnione, dzięki czemu powstrzymują się od picia.

Skuteczność, jaką charakteryzuje się Esperal, oparta jest zatem na mechanizmie awersji, czyli ogólnej niechęci zaszytego uzależnionego do spożywania alkoholu etylowego podczas terapii z użyciem leku. Powstrzymuje się on przed piciem głównie z obawy przed reakcją własnego organizmu na połączenie etanolu z disulfiramem. Konsekwencje swojej niesubordynacji poznaje on już podczas wizyty kwalifikacyjnej w Centrum Medycznym Galmedic. Wówczas lekarz weryfikuje istnienie wskazań do zabiegu implementacji wszywki oraz eliminuje ewentualne przeciwwskazania. Informuje również pacjenta o zaleceniach i możliwych skutkach ubocznych.

wszywka alkoholowa Radom

Jak działa wszywka alkoholowa (disulfiram)?

Esperal znany jest powszechnie jako wszywka alkoholowa. Za przebieg procesu terapeutycznego tej awersyjnej metody leczenia alkoholizmu odpowiedzialny jest przede wszystkim disulfiram, czyli substancja aktywna leku. Zaburza ona szlak metaboliczny etanolu w wątrobie człowieka. Uniemożliwia wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej. W fizjologicznych warunkach jest to enzym, który bierze aktywny udział w procesie trawienia alkoholu etylowego. Bez jego obecności toksyny poalkoholowe nie mogą zatem zostać sprawnie przekształcone w substancje obojętne dla ludzkiego organizmu. W ustroju kumuluje się przede wszystkim aldehyd octowy, odpowiedzialny za występowanie reakcji disulfiramowej u zaszytych osób.

Sam Esperal nie jest jednak lekiem, który prowadzi do wyzdrowienia osoby uzależnionej z choroby alkoholowej. Stosuje się go pomocniczo w ramach kompleksowej terapii alkoholizmu. Najlepsze efekty terapeutyczne można osiągnąć przede wszystkim dzięki jego połączeniu z psychoterapią alkoholizmu oraz poprzedzeniu zabiegu zaszycia detoksykacją (odtruciem alkoholowym).

Esperal Radom – wskazania do wszycia leku

Zabieg wszycia Esperalu w Radomiu wykonujemy przede wszystkim u tych chorych, którzy znajdują się w zaawansowanej fazie rozwoju alkoholizmu. Zmagają się oni bowiem z licznymi konsekwencjami długotrwałych ciągów alkoholowych, uniemożliwiających im normalną egzystencję. Przewlekła lub krytyczna faza uzależnienia to całkowite podporządkowanie rzeczywistości kolejnym dawkom przyjmowanego alkoholu. Substancję odurzającą należy zatem odstawić jeszcze przed zaszyciem wszywki alkoholowej. Esperal aktywnie oddziałuje z alkoholem od razu po jego umieszczeniu w organizmie. Stosowanie disulfiramu stanowi zatem odpowiednią motywację dla chorego do przerwania ciągu alkoholowego i rozpoczęcia długotrwałego okresu zdrowej abstynencji.

Głównym wskazaniem do wszycia leku jest chęć zwiększenia motywacji chorego do trwania w trzeźwości. Z rozwiązania tego można skorzystać na każdym etapie leczenia uzależnienia. Esperal często stanowi bowiem pierwszy krok na drodze do pokonania nałogu. Minimalizuje ryzyko nawrotu choroby alkoholowej, zniechęcając uzależnionego do stosowania powszechnych „klinów” w walce z objawami Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. 

Kto eliminuje przeciwwskazania do terapii Esperalem?

By zabieg wszycia Esperalu był nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla pacjenta, poprzedza się go dokładną diagnostyką stanu zdrowia chorego podczas wizyty kwalifikacyjnej. Nie każdy może bowiem zastosować u siebie awersyjne metody wspierające terapię uzależnienia od alkoholu. Istnieje kilka przeciwwskazań, których eliminacja i weryfikacja pozwala na bezpieczne wszycie leku Esperal.

Głównym przeciwwskazaniem do leczenia choroby alkoholowej z użyciem wszywki jest pozostawanie pacjenta w stanie upojenia alkoholowego lub po spożyciu alkoholu. Chory powinien odstawić substancję odurzającą przynajmniej 24 godziny przed planowanym zabiegiem. Do zabiegu nie kwalifikujemy chorych nadwrażliwych na składniki wszywanego leku, w tym przede wszystkim na jego substancję czynną, czyli disulfiram. Przeciwwskazaniem do implantacji wszywki alkoholowej mogą być też niektóre schorzenia współistniejące z alkoholizmem. Wśród nich wymienia się przede wszystkim niewydolność krążeniową i oddechową, nadciśnienie tętnicze, zapalenie nerwu wzrokowego. Ponadto nie zaszywa się leku u pacjentów ze złożonymi zaburzeniami psychicznymi, w tym epizodami depresyjnymi i próbami samobójczymi podejmowanymi w przeszłości.

Stosowanie Esperalu może również nasilać dolegliwości wynikające z przebiegu niektórych schorzeń przewlekłych. Szczególną ostrożność należy zatem zachować w przypadku chorych na cukrzycę, niedoczynność tarczycy, padaczkę, schorzenia nerek. Niewskazane jest wykonywanie zabiegu u pacjentek podczas laktacji oraz w ciąży.

zabieg wszycia esperalu Radom

Jak wygląda zabieg implantacji Esperalu w Radomiu?

Zabieg, podczas którego wszywa się Esperal w Radomiu w Centrum Medycznym Galmedic, jest całkowicie bezbolesny. Wykonuje go chirurg w znieczuleniu miejscowym chorego. Konieczne jest jednak uprzednie przygotowanie skóry pacjenta do rozpoczęcia procedury medycznej, która wiąże się z przerwaniem ciągłości tkanek skórnych. Lekarz oczyszcza zatem i dezynfekuję skórę pacjenta w lokalizacji nad jego pośladkiem. Zwykle tam wykonuje bowiem niewielkie nacięcie z użyciem skalpela. Następnie tworzy specjalną kieszonkę mięśniową, w której umieszcza wcześniej wyliczoną dawkę leku.

Esperal ma formę jałowych tabletek, które umieszcza się bezpośrednio w ciele pacjenta. Powstałą ranę lekarz zaszywa przy użyciu nici chirurgicznych. Na szwy zakłada jałowy opatrunek, którego rolą jest ochrona rany przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi. Zabieg zaszycia alkoholowego nie wymaga hospitalizacji pacjenta. Opuszcza on bowiem Centrum Medyczne Galmedic zaraz po zakończeniu procedury.

Jak długo działa Esperal?

Wszywka alkoholowa (Esperal) charakteryzuje się długotrwałym działaniem. Substancja czynna zaczyna uwalniać się do ustroju człowieka od razu po zakończonej implementacji. Pozostaje aktywna przez 8-12 miesięcy. Po upływie tego czasu możliwe jest ponowne wykonanie zaszycia.

Zwykle rok terapii Esperalem pacjenci wykorzystują przede wszystkim na aktywne uczestnictwo w kompleksowej terapii choroby alkoholowej. Łączą bowiem wszywkę alkoholową z psychoterapią alkoholizmu. Wzbudzona motywacja zewnętrzna do walki z nałogiem umacniana jest podczas indywidualnych lub grupowych spotkań z psychoterapeutą. Podczas nich stopniowo wzbudza się też wewnętrzną motywację i świadomą chęć do pokonania nałogu i długotrwałego utrzymania abstynencji.

esperal Radom

Powikłania a spożywanie alkoholu przez pacjentów i reakcja disulfiramowa

Podczas stosowania Esperalu niedopuszczalne jest picie alkoholu. To podstawowe zalecenie lekarskie dotyczy każdej ilości alkoholu, również dawek śladowych, zawartych w niektórych produktach spożywczych, kosmetycznych, a nawet przemysłowych czy chemicznych. Kontakt leku z etanolem powoduje występowanie niebezpiecznych i nieprzyjemnych objawów tzw. reakcji disulfiramowej. To nagła odpowiedź organizmu osoby uzależnionej na wzrost stężenia aldehydu octowego w krwiobiegu. Obecność toksyny w ustroju powoduje takie dolegliwości jak: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, nadpotliwość, zaburzenia czynności serca, zaburzenia wartości ciśnienia tętniczego krwi.

Pierwsze z tych objawów mogą wystąpić już po upływie kilkudziesięciu minut od spożycia alkoholu przez zaszytego chorego. Ich natężenie oraz czas trwania uzależnione są przede wszystkim od ilości i rodzaju spożytego alkoholu. W skrajnych przypadkach mogą zagrażać nie tylko zdrowiu, ale i życiu człowieka. Prowadzą bowiem do wystąpienia złożonych zaburzeń: zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu, utraty przytomności, a nawet nagłego zatrzymania krążenia.

wszywka alkoholowa Radom

Gdzie szybko i bezpiecznie wszyć Esperal w Radomiu?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej wykonujemy bezpiecznie i skutecznie w Centrum Medycznym Galmedic w Radomiu. Oferujemy pacjentom komfortowe i dyskretne warunki kliniczne stacjonarnej placówki medycznej. Podczas swojego pobytu w Galmedic chorzy znajdują się pod ścisłą opieką i kontrolą specjalistów. Pacjentom wszywamy oryginalny lek Esperal, na który nie muszą oni posiadać recepty. Dostępny jest bowiem od ręki w naszej placówce medycznej. Cena Esperalu uzależniona jest przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań oraz preferencji zabiegowych każdego pacjenta.

Sprawdź, czym wyróżniamy się na tle konkurencji. Zapoznaj się z zakładką O nas.

Czy awersyjne metody wspomagające leczenie alkoholizmu są bezpieczne?

Esperal jest lekiem legalnym, dopuszczonym do obrotu farmaceutycznego w Polsce, posiadającym stosowne atesty i certyfikaty. Jest zatem bezpieczny, ale należy stosować go wyłącznie pod opieką i ze wsparciem wykwalifikowanego lekarza. Nie jest bowiem możliwe wszycie Esperalu w bezpieczny sposób w warunkach domowych. Awersyjne metody wspomagające proces leczenia alkoholizmu są całkowicie bezpieczne i wysoce skuteczne jedynie wówczas, gdy pacjenci stosują się ściśle do zaleceń lekarskich. Terapia z użyciem wszywki alkoholowej wydłuża okres abstynencji osoby uzależnionej, umożliwiając jej trwanie w trzeźwości. Farmakologiczne metody awersyjne można zastosować wyłącznie u tych chorych, którzy wyrażają świadomą zgodę na zabieg i godzą się na przestrzeganie zaleceń lekarza. Esperal nie może być zatem elementem przymusowego leczenia choroby alkoholowej.

czy esperal jest bezpieczny

Ile kosztuje zabieg implementacji wszywki?

Koszt zabiegu wszycia Esperalu w Radomiu w Centrum Medycznym Galmedic zależy głównie od wybranej przez pacjenta opcji pakietowej. Oferowane przez nas farmaceutyki są oryginalne, certyfikowane i legalne. W naszej praktyce zawodowej stawiamy głównie na bezpieczeństwo połączone z innowacyjnością. Dbamy zatem o dobór odpowiednich rozwiązań, by jak najskuteczniej odpowiadać na zmieniające się potrzeby każdego z pacjentów.

Pomagamy naszym Pacjentom na każdym etapie walki z nałogiem

Cennik wszywek alkoholowych i wszycia esperalu

399 PLN

Wszywka alkoholowa

Własny lek

  • Konsultacja lekarska
  • Implantacja Disulfiramu
  • Szwy nierozpuszczalne
  • Usunięcie szwów
  • Darmowa kontrola
  • Recepta na antybiotyk

650 PLN

Wszywka alkoholowa

Podstawowa

  • Konsultacja lekarska
  • Implantacja Disulfiramu
  • Szwy nierozpuszczalne
  • Usunięcie szwów
  • Darmowa kontrola
  • Recepta na antybiotyk

Cena konsultacji lekarskiej w Galmedic wynosi 200 zł. Darmowa kontrola w razie konieczności do 3 miesięcy od wykonania zabiegu implantacji.

Znajdz odpowiedź na często zadawane pytania

Chętnie udzielamy niezbędnej pomocy

Naszym priorytetem jest rozwianie wszelkich wątpliwości naszych pacjentów. Przystępując do każdej procedury medycznej, zawsze poprzedzamy ją konsultacją. Pacjenci zainteresowani wizytą u specjalisty często mają wiele pytań. Mając to na uwadze, stworzyliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań. Mamy nadzieję, że pomoże to w rozwianiu wszelkich wątpliwości. Jeśli jednak nie znajdą państwo odpowiedzi na swoje pytanie, prosimy o kontakt.

Zabieg jest bezbolesny dzięki użyciu znieczulenia miejscowego.

Zwykle wszycie Esperalu trwa około 20 minut. 

Tak, zabieg nie wymaga hospitalizacji ani złożonej rekonwalescencji pacjenta. Jeżeli jednak istnieje taka konieczność, chory może otrzymać zwolnienie lekarskie. 

Nie, Esperal jest niewidoczny. Na skórze pacjenta po zabiegu pozostaje jednak niewielka blizna. 

Tak, Esperal można nabyć w aptece na podstawie recepty. 

Rekonwalescencja po zabiegu nie jest długotrwała. Całkowity proces gojenia się rany trwa zwykle kilka tygodni. 

Tak, Esperal nie upośledza bowiem zdolności poznawczych i motorycznych. 

Nie, wszywkę może usunąć wyłącznie chirurg. 

Esperal może okazać się niebezpieczny dla tych osób, które podczas stosowania terapii awersyjnej decydują się na podjęcie próby przepicia wszywki. 

W przypadku niektórych pacjentów skuteczność wszywki może być ograniczona. Pacjent może być odporny na disulfiram lub może dojść u niego do otorbienia wszywki. Wówczas konieczna jest konsultacja lekarska.

Niektórzy pacjenci dostrzegają bolesność i tkliwość rany oraz zaczerwienienie jej okolicy. Należy jednak mieć na uwadze, że jest to fizjologiczna reakcja organizmu na przerwanie ciągłości tkanki skórnej. Objawy te mają charakter przemijający. 

To przede wszystkim ból i zawroty głowy, nudności, wymioty, kołatanie serca, przyspieszone tętno i oddech oraz nadpotliwość. 

Nie, wystarczy zachować abstynencję i powstrzymać się od spożywania oraz stosowania produktów, w których zawarty jest alkohol (nawet jego śladowe ilości).

Wszywka alkoholowa ma formę jałowych tabletek. 

Tak, substancja ta jest legalna i dopuszczona do sprzedaży w Polsce. 

Nie, zabieg implantacji leku Esperal przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. 

Tak, substancja czynna leku uwalnia się do organizmu już w momencie umieszczenia tabletek w ustroju. 

Esperal jest elementem kompleksowego leczenia choroby alkoholowej. Nie jest lekiem na alkoholizm, ale substancją wspomagającą proces terapeutyczny głównie wzbudzając motywację do utrzymania trzeźwości.